Hol nézhetem meg, hogy hány állami ösztöndíjas félévem maradt?
Csúsztál egy félévet vagy új szakra jelentkeztél? Mutatjuk, hol csekkolhatod le, mennyi állami ösztöndíjas féléved maradt.
Csúsztál egy félévet vagy új szakra jelentkeztél? Mutatjuk, hol csekkolhatod le, mennyi állami ösztöndíjas féléved maradt.
Általában 12, bizonyos esetekben pedig 14 féléve is lehet a hallgatóknak arra, hogy állami ösztöndíjas képzésben tanuljanak. Mutatjuk, mit kell tudnotok, ha államilag támogatott formában tanultok a felsőoktatásban.
Állami ösztöndíjas hallgatónak lenni kötelezettségekkel jár: többek között azzal, hogy be kell fejezni az adott képzést, különben az állam visszakéri azt a pénzt, amit a hallgatóra fordított.
Ha állami ösztöndíjas képzésre jelentkeztek, akkor nagyon fontos, hogy már most tisztában legyetek azzal, milyen feltételekkel tanulhattok ingyen az egyetemen.
Elindult az egyetemi felvételi és ahogy korábban, úgy idén is sokan próbálnak majd meg állami ösztöndíjas helyet szerezni. De mit kell vállalni cserébe az "ingyenes" félévekért? Mutatjuk.
Mennyi ideig tanulhatok állami ösztöndíjasként a felsőokatásban? Ha passziváltatom magam, azzal is tovább fogynak a felhasználható támogatott féléveim, és a párhuzamosan képzések hogyan számítanak bele a támogatási időbe? Összeszedtük az állami ösztöndíjjal kapcsolatban leggyakrabban ismételt kérdéseket, mutatjuk a tudnivalókat.
Akár szeptemberben kezditek majd az egyetemet, akár már a sokadik vizsgaidőszak végét várjátok, fontos, hogy tisztában legyetek azzal, pontosan hány állami félévvel gazdálkodhattok.
Hány félévig tanulhattok ingyenesen, mit kell vállalni cserébe és mi történik, ha elfogynak a félévek? Íme a válaszok.
Függetlenül attól, hogy nappali, esti vagy levelező munkarendben, alap-, osztatlan vagy mesterszakon, esetleg felsőoktatási szakképzésen tanultok majd, ha államilag finanszírozott képzésre szeretnétek járni, alá kell írnotok a hallgatói nyilatkozatot.
Azt már mindenki tudja, hol tanulhat majd tovább szeptembertől. De azzal is tisztában vagytok, hogy mit kell vállalnotok a hallgatói szerződésben, ha államilag támogatott formában kezditek el az egyetemet vagy főiskolát?
Mi történik, ha már jártok egyetemre, de közben jelentkeztek máshova, vagy egy másik szakra az egyetemen belül? Lehet párhuzamosan két alapszakon tanulni tandíjmentesen?
Azt már mindenki tudja, hogy hol szeretné elkezdeni az egyetemet ősztől, de vajon mit kell vállalniuk a hallgatói szerződésben azoknak, akik állami ösztöndíjas képzésre jelentkeztek? Mutatjuk a szabályokat.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.